Informacje o szkole
Szkoła Podstawowa w Rudach - konto nieaktywne
Zgłoszona
Typ szkoły:
Szkoła podstawowa 
Adres:
47-430 Rudy, ul. Rogera 2 
Patron:
Jan III Sobieski 
Telefon:
0324103024 
Faks:
0324103024 
Adres email:
Szkioła Podstawowa w Rudach istnieje już 65 rok. Od 2003 roku jest częścią Zespołu Szkół Ogólnokształcących, w skład którego wchodzi także gimnazjum. W roku szkolnym 2010 / 2011 do szkoły podstawowej uczęszcza 231 uczniów (101 dzieczynek i 130 chłopców). Każdy rocznik składa się z 2 oddziałów, tak więc w całej szkole podstawoej jest 12 klas. Wielu nauczycieli uczy zarówno w szkole podstawowej, jak i w gimnazjum. Niemal wszyscy uczniowie kontynuują naukę w naszym gimnazjum.
Wszyscy uczniowie od pierwszej klasy mają możliwość uczenia się dwóch języków obcych: języka angielskiego i niemieckiego. Od pierwszej klasy rozpoczyna się również edukacja informatyczna. Jest to możliwe dzięki temu, że w ramach programów ministerialnych i Europejskiego Funduszu Społecznego pozyskaliśmy dwie pracownie informatyczne. Łącznie do dyspozycji uczniów są 23 stanowiska komputerowe. W ramach tego samego funduszu udało się pozyskać Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej, które mieści się w bibliotece.
Wielu naszych uczniów bierze udział z sukcesami w licznych konkursach i turniejach. Sami równiez jestesmy organizatorami konkursów, a międzyszkolny konkurs recytatorski dla klas I-III to już dziesięcioletnia tradycja.
W naszej szkole przykładamy dużą wagę do promowania wartości prozdrowotnych. Wszyscy nasi uczniowie mają możliwość otrzymywania kartonika mleka w ramach ogólnopolskiej akcji "Szklanka mleka", zaś uczniowie klas I - III są beneficjentami programu "Owoce w szkole", w ramach którego otrzymują świeże soki, owoce i warzywa.
Prowadzimy również szeroką akcję edukacyjną wśród uczniów i ich rodziców - nasze działania profilaktyczne dotyczą bezpieczeństwa w szkole i poza nią, higieny ciała i umysłu, właściwego odżywiania. Podczas spotkań z rodzicami informujemy o zagrożeniach związanych z niewłaściwym odżywianiem (chipsy, słodycze, słodkie napoje gazowane, napoje energetyczne). Staramy się dostarczyć rodzicom wiedzy na temat uzależnienia od komputera i Internetu oraz przestrzec ich przed niebezpiecznymi dla ich dzieci grami komputerowymi.
Przebywanie w jednym budynku uczniów od szóstego do szesnastego roku życia nie stanowi u nas problemu. Gimnazjaliści są wobec "maluchów" tolerancyjni, gdyż to oni są przez nich częściej zaczepiani.
Najstarsi uczniowie szkoły podstawoej sprawują w pierwszych miesiącach nauki osobistą opiekę nad pierwszoklasistami. Ta forma opieki jest kontynuowana od wielu lat i bardzo się u nas sprawdza.
Nasza szkoła, a więc uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele, uczestniczy w wielu akcjach charytatywnych.
Co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia odbywa się w naszej szkole Kiermasz Świąteczny - dzieci wspólnie z rodzicami i nauczycielami wykonuja ozdoby świąteczne, pieką ciasteczka i pierniczki, które potem są sprzedawane na kiermaszu. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na świąteczne paczki dla samotnych i chorych mieszkańców Rud i okolicy oraz dla niepełnosprawnych uczniów nasze szkoły.
Po raz kolejny przeprowadzono wśród uczniów zbiórkę w ramach akcji "Paczka Świąteczna Dzieci Śląska-Dzieciom Lwowa". Zebraliśmy 18 dużych paczek, które zawierały artykuły żywnościowe, środki czystości, przybory szkolne, zabawki oraz odzież.
Stypendia Św. Mikołaja
Bieżący semetr:
Dostępne środki
- zł
Stypendia w bież. sem.
0
Jednorazowa pomoc
0
Poprzednie semestry:
Środki zebrane (ogółem)
11 970,00 zł
Przyznane stypendia (ogółem)
14
Jednorazowa pomoc (ogółem)
0
Numer konta szkoły:
63 1090 0004 9149 0000 0000 0020
Odbiorca:
Fundacja Świętego Mikołaja,
ul.Przesmyckiego 40,
05-500 Piaseczno
Przekaż środki
Lista wpłat
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja