Przekaż środki
Aktualności
18-06-2019

Od 21 marca do 10 czerwca w programie Stypendia św. Mikołaja prowadziliśmy akcję Wiosną Stypendia Rosną.

W ramach akcji szkołom udało się zebrać kwotę 83 110,22 zł , która po podwojeniu przez Fundację Świętego Mikołaja zostanie przekazana w formie stypendiów wyjątkowo zdolnym, zaangażowanym społecznie uczniom z rodzin o niewysokich dochodach. 

25-05-2019

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim kandydatom życzymy zapału i energii do podejmowania kolejnych działań na rzecz lokalnych społeczności!

04-04-2019

Młodzi liderzy poszukiwani!

Start rekrutacji uczestników do 5. edycji Akademii Liderów Fundacji Świętego Mikołaja.

Akademię Liderów Fundacji Świętego Mikołaja  powołaliśmy po to, by wyszukiwać i kształcić wyjątkowo zaangażowaną młodzież w wieku 16-20 lat do pełnienia roli liderów w swoich społecznościach lokalnych, a w przyszłości angażowania się w organizację życia publicznego Polski.

03-04-2019

Niektóre szkoły do rozpoczęcia pozyskiwania funduszy na stypendia motywuje inspiracja, dobra praktyka innej szkoły, gotowe pomysły do wdrożenia, innych motywuje  rywalizacja.

Dziś mamy dla Państwa informację właśnie o rywalizacji. Ale takiej zdrowej, dobrej i z jasnym celem, a więc prosto od św. Mikołaja.

Zapraszamy do udziału w konkursie Solidarna Szkoła 2019

21-03-2019

Dzisiaj, w pierwszy dzień wiosny, rusza tegoroczna edycja akcji Wiosną Stypendia Rosną. W jej ramach zebrane przez szkoły fundusze na stypendia dla zdolnych i zaangażowanych uczniów z niezamożnych rodzin zostaną podwojone przez Fundację Świętego Mikołaja. Warunkiem jest przystąpienie szkoły do naszego programu Stypendia św. Mikołaja. Uczniowie, którzy otrzymają stypendia mogą przeznaczyć je na rozwój pasji i talentów, w tym opłacenie zajęć dodatkowych, zakup sprzętu sportowego czy materiałów plastycznych. Tegoroczna akcja Wiosną Stypendia Rosną wzbogacona została o otwarte, bezpłatne szkolenia z umiejętności liderskich dla nauczycieli. 

24-01-2019

Okres rozliczania PITów można wykorzystać aby zgromadzić jeszcze więcej funduszy na stypendia dla uczniów w ramach Programu Stypendialnego Świętego Mikołaja. Gdyby 100 rodziców z Państwa szkoły przekazało w ramach 1% choć 10 zł na poczet programu stypendialnego to już by wystarczyło na całe roczne stypendium dla kolejnej uzdolnionej i zaangażowanej osoby z rodziny o niższych dochodach. Udałoby się więc Państwu zapewnić rozwój talentów, pasji i potencjału osoby, która bez wsparcia stypendium ma dużo mniejsze szanse na rozwinięcie skrzydeł. Warto się tego podjąć!

Żeby tak się stało wystarczy w zeznaniu podatkowym wskazać Fundację Świętego Mikołaja, a w celu szczegółowym Państwa szkołę.  

21-12-2018

Jak co roku prowadzonemu w szkołach programowi Stypendia Świętego Mikołaja towarzyszy Konkurs Solidarna Szkoła , w ramach którego chcemy wyróżniać szkoły, które wkładają najwięcej wysiłku w zbieranie funduszy na stypendia dla swoich uczniów. 

Konkurs trwa od 20.09.2018 r. do 19.09.2019 r.

04-12-2018

Ruszamy dziś z akcją “Stypendium od serca”! Zachęcamy do prowadzenia razem z uczniami świątecznych kiermaszy, zbiórek, akcji mikołajkowych, jasełek i innych różnych wydarzeń na rzecz Stypendiów św. Mikołaja. Do każdych 500 zł, które wpłynie na subkonto szkoły w czasie trwania akcji, Fundacja Świętego Mikołaja dopłaci drugie 500 zł. Akcja trwa od 4 do 21 grudnia br.

27-08-2018

Zapraszamy do zapoznania się z danymi na dzień 27.08.2018 r. na temat środków zebranych przez szkoły w ramach konkursu Solidarna Szkoła 2018. Konkurs rozpoczął się 19 września 2017 r. i potrwa do 19 września br.

23-08-2018

Dla Zuzi i tysięcy dzieci z niezamożnych rodzin początek roku szkolnego nie zawsze jest wesoły. Dziewczynka chciałaby tak jak jej koleżanki z klasy, chodzić na kółko plastyczne. Niestety mimo tego, że nauczyciele chwalą talent artystyczny dziewczynki, jej mamy nie stać na opłacenie dodatkowych zajęć dla Zuzi. Marzymy o tym, by w Polsce nie było ani jednego dziecka, które z powodu swojej sytuacji materialnej nie może rozwijać swoich pasji i zainteresowań. 

Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja