Ruszyła Akcja na dobry początek
2022/09/02 Aktualności
Miedzy 1 a 19 września każda złotówka przelana na subkonta szkół należących do programu Stypendia Św. Mikołaja zostanie podwojona przez Fundację Świętego Mikołaja! Szkoły - włączcie się w zbiórki na rzecz utalentowanych i zaangażowanych uczniów!

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a wraz z nim kolejny rok w programie Stypendia Św. Mikołaja. Szkoły należące do programu dostały informacje o rozpoczęciu naboru wniosków (trwa do końca września). 

Program Stypendia Św. Mikołaja wspiera zdolne i utalentowane dzieci z niezamożnych rodzin w rozwijaniu pasji i spełnianiu marzeń edukacyjnych. Aby szkoła mogła pomóc dzieciom i przyznać stypendia trzeba najpierw zebrać środki na koncie stypendialnym szkoły.

fundacja_stypednia_foto_v1.jpg

"AKCJA NA DOBRY POCZĄTEK" to czas, kiedy każda złotówka przelana na szkolne subkonto stypendialne zostanie podwojona przez Fundację, a następnie w 100% trafi do potrzebujących wsparcia uczniów.

Właśnie teraz warto zaangażować społeczność szkolną do aktywności w pozyskiwaniu środków na stypendia. Sposobów jest wiele, a ciepła, słoneczna jesień i powakacyjny "rozruch", z jakim szkoły i uczniowie wracają do nauki sprzyjają organizacji wydarzeń zbiórkowych.

Zachęcamy, by zbliżające się wywiadówki i zebrania wykorzystać do zbiórek na rzecz stypendiów. Warto poinformować absolwentów szkoły o AKCJI NA DOBRY POCZĄTEK - niech listy do nich napiszą sami uczniowie. Kto nie lubi dziś dostać ręcznie pisanego listu?

Można zaprosić do wsparcia funduszu stypendialnego lokalnych przedsiębiorców.

Początek jesieni to dobry czas na organizację pikników i kiermaszy szkolnych, a także np. garażówek jesiennych, dzięki którym można spędzić miły czas na świeżym powietrzu, a przy okazji wesprzeć ważny, szczytny cel. 

Zachęcamy także do przeprowadzenia zbiórek publicznych z udziałem uczniów. Dostarczymy w tym celu wszystkie potrzebne materiały - puszki, plakaty i ulotki. 

To dobry moment, żeby dołączyć do programu! Zapraszamy nowe szkoły! Prosimy o kontakt na adres stypendia@mikolaj.org.pl. 

JAK SKUTECZNIE POZYSKIWAĆ ŚRODKI NA STYPENDIA ŚW. MIKOŁAJA? ZAINSPIRUJ SIĘ!

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
Skontaktuj się z koordynatorami programu stypendialnego lub napisz na stypendia@mikolaj.org.pl
Antonina Grządkowska
Koordynator programu
Anna Grunwald
Koordynator programu
Zrealizowano z pomocą środków Funduszu Sektor 3.0 w ramach programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności pn. „Nowe Technologie Lokalnie 2021 – Sektor 3.0”, którego realizatorem jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.