Solidarni z Solidarnymi
 
Piotr Kraśko
Piotr Kraśko
fot. WMMedia

"...Teraz wiele się zmieniło. Nie ma tak, że wszyscy mają tak samo. Niestety nie każde dziecko, nastolatek może spełniać swoje marzenia związane z rozwojem i edukacją. Dlatego absolutnie w Polsce przydałby się przemyślany system stypendialny ..."

W Polsce jeszcze tego nie doceniamy, ale edukacja jest najcenniejszą rzeczą jaką możemy dać dzieciom. Żaden przedmiot materialny nie będzie tak cenny jak wiedza, którą będą miały w głowach. To jest rzecz absolutnie bezcenna. I dla nich i dla kraju.

Chodziłem do szkoły podstawowej nr 164 w Warszawie, a do liceum też w Warszawie ? im. Hoffmanowej. To był wspaniały czas. Miałem świetną klasę i fajnych nauczycieli. Pamiętam w ławce siedziałem z chłopakiem, którego uważam do dziś za geniusza ? Wawrzyniec Marynkiewicz.

Swojej szkole zawdzięczam bardzo dużo.  Niektórzy uznają, że studia są kluczowym okresem kształtującym osobowość i poglądy, ale dla mnie to szkoła średnia była najważniejsza  . Wtedy w ogóle więcej się działo. To w liceum wydawaliśmy gazetki podziemne, chodziło się na jakieś manifestacje, np. Pomarańczowej Alternatywy. Pamiętam marsze, które organizował Major Fydrych. To było fantastyczne, naprawdę!

Myślę, że w mojej klasie były osoby mniej zamożne i bardzo zdolne. Jednak na szczęście wiele z nich mogło pójść na studia ? gdzie sobie świetnie radzili. Wiem, że dzisiaj też wszystko im się pomyślnie układa.

Teraz wiele się zmieniło. Nie ma tak, że wszyscy mają tak samo. Niestety nie każde dziecko, nastolatek może spełniać swoje marzenia związane z rozwojem i edukacją. Dlatego absolutnie w Polsce przydałby się przemyślany system stypendialny  . Ciekawym wzorcem są Amerykanie. To duże i bogate społeczeństwo, ale tam panuje takie przekonanie, że jeżeli się komuś w życiu powiodło ? także w sensie materialnym - to powiodło mu się między innymi dlatego, że ten kraj dał mu szansę  . W związku z czym trzeba to jakby przekazać dalej. Zgadzam się z tym w 100%  . To działa tam fantastycznie. Myślę, że u nas dopiero zaczyna się myśleć w ten sposób, ale jeszcze długa droga przed nami  . Ja w każdym razie z głębokim przekonaniem podpisuję się pod taką ideą.

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja