Solidarni z Solidarnymi
 
Cezary Żak
Cezary Żak
fot. Grażyna Gudejko

"...Pochodzę z małego miasteczka Brzeg Dolny pod Wrocławiem, tam skończyłem podstawówką i liceum. Z podstawówką mam nie najlepsze wspomnienia bo w tej samej szkole uczyła moja mama i wszelkie niesubordynacje, a było ich sporo, natychmiast do niej docierały więc nie miałem lekko..."

Pochodzę z małego miasteczka Brzeg Dolny pod Wrocławiem, tam skończyłem podstawówką i liceum. Z podstawówką mam nie najlepsze wspomnienia bo w tej samej szkole uczyła moja mama i wszelkie niesubordynacje, a było ich sporo, natychmiast do niej docierały więc nie miałem lekko. W liceum natomiast zacząłem się bawić w kabaret więc byłem ulubieńcem zarówno kolegów jak i nauczycieli. Chyba dlatego zdałem maturę szczególnie z matematyki.

Mojej szkole zawdzięczam solidne wykształcenie. myślę że niestety solidniejsze w porównaniu z dzisiejszym poziomem

Proszę opowiedzieć jak wyglądały klasy, przybory szkolne, podręczniki w Pana szkole podstawowej i liceum. Czy były to zamożne szkoły?

Klasy chyba wyglądały podobnie, przybory szkolne też. Podręczniki dzisiejsze jednak bardzo się różnią od tamtych przede wszystkim szatą graficzną a czasami treścią. proszę pamiętać że ja pobierałem nauki jeszcze w czasach socjalizmu.

Czy w Pana klasie były osoby zdolne, ale niezamożne, którym przydałoby się stypendium finansowe? Proszę o nich opowiedzieć.

Nie pamiętam nikogo konkretnego. Wierzę natomiast że pomoc finansowa uczniom zdolnym zawsze się opłaci i przyniesie korzyści w przyszłości.

Czy jest jakaś osoba, która pomagała Panu w nauce? (kolega, inspirujący nauczyciel, rodzeństwo, ktoś inny?)

Miałem talent do języków i miałem szczęście że w takim małym miasteczku spotkałem wybitnego pedagoga i nauczycielkę języka francuskiego którą wszyscy lubili i szanowali chociaż byłą bardzo wymagająca.

Czy uważa Pan że, program stypendialny pomagający w nauce jest w Polsce potrzebny? Proszę uzasadnić.

Uważam że każda pomoc ludziom uczącym się jest potrzebna bo to dla Państwa najlepsza inwestycja.

Jan Pan ocenia, co taka pomoc dla zdolnych i niezamożnych uczniów może zmienić?

Przestaną myśleć o stronie materialnej zdobywania nauki tylko skupią się na pracy naukowej i poszerzaniu horyzontów.

Już niebawem będzie dostępny portal www.solidarni.org.pl przez który będzie można ufundować stypendium dla zdolnych i niezamożnych uczniów w szkołach. W jaki sposób zachęcił by Pan do fundowania takich stypendiów?

Jeśli chcesz na starość żyć w kraju rządzonym przez światłych ludzi i takich samych spotykać na ulicach zainwestuj w nich już dziś.

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja