Zapraszamy do udziału w II edycji Akademii Liderów!
Aktualności /
Zapraszamy do udziału w II edycji Akademii Liderów!
12-04-2016

Rekrutacja do II edycji Akademii rozpoczęta! Autorzy najciekawszych projektów społecznych wyjadą na warsztaty, gdzie dowiedzą się jak swój pomysł wcielić w życie, a później zrealizują go w swojej okolicy. Zgłoszenia można przesyłać do 8 maja.

Do Akademii zgłaszają się osoby, które mają między 16 a 20 lat , zapał do działania, głowy pełne pomysłów i przekonanie, że to od nich zależy, jak będzie wyglądała ich lokalna społeczność i świat dookoła. Celem Akademii jest wzmacnianie wśród młodzieży poczucia sprawczości  i przekonania, że to od nich zależy przyszłość. To także ważna lekcja przywództwa : brania odpowiedzialności, budowania wizji, skupiania wokół niej innych ludzi i działalność na rzecz bliźnich.

W Akademii Liderów udział weźmie nawet do 60 osób , które zgłoszą najciekawsze pomysły na projekt społeczny. Do wyboru są dwa obszary tematyczne społeczny i historyczny  związany z obchodami 1000-lecia chrztu Polski 50 lat później. Chętni wypełniają formularz aplikacyjny dostępny na stronie Akademii Liderów .

Kandydaci do Akademii Liderów w pierwszym etapie zgłaszają własne projekty społeczne. Autorzy najciekawszych pomysłów, którzy zakwalifikują się do Akademii będą mieli okazję projekt wcielić w życie.

„Do Akademii Liderów zapraszamy autorów najlepszych programów społecznych, którzy w trakcie Szkoły Letniej uczą się jak je zorganizować, a później je realizują. To jest bardzo ważne, aby dać im szansę i pokazać, że mogą mieć wpływ na otaczający ich świat. To właśnie Ci młodzi ludzie będą zmienić kraj, bo Polska wygląda tak jak rzeczy, które w niej robimy. ” – mówi Dariusz Karłowicz, prezes Fundacji Świętego Mikołaja.

Uczestnicy projektu wezmą udział w bezpłatnym wyjeździe, gdzie dowiedzą się jak być liderem i koordynować grupą wolontariuszy.  Przez kilka dni w ramach Szkoły Letniej wspólnie z tutorami odbędą szkolenia i warsztaty z zakresu zarządzania projektami, a także z podstaw teorii wiedzy obywatelskiej.  Projekt jest dofinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich oraz Muzeum Historii Polski w ramach programu Patriotyzm Jutra.

Finaliści I edycji Akademii Liderów zrealizowali własne projekty społeczne dotykające ważnych spraw, takich jak zapobieganie wykluczeniu społecznemu, poznanie lokalnej historii czy promocja nauki. W ramach Akademii, Krystian wydał publikację „Klementowice-moja mała ojczyzna”, Wiktoria z Słupcy zaangażowała swoich kolegów do poprowadzenia zajęć i korepetycji dla innych uczniów ze szkoły, a Sandra i Zosia z Opola pomagają seniorom w ramach klubu wolontariuszy.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Akademii Liderów .

A tak wyglądała I edycja Akademii .

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja