Wszystko może się udać!
Aktualności /
Wszystko może się udać!
26-08-2016

Wszystko może się udać!

Jak przeprowadzić i skąd wziąć pomysł na udaną zbiórkę? Swoimi doświadczeniami podzieliły się uczennice liceum w Słupcy. Zapraszamy do lektury - niech będzie dla wszystkich inspiracją.

Anna i Marta to uczennice Liceum Ogólnokształcącym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Słupcy. Dziewczyny są ambasadorkami Stypendiów Św. Mikołaja w szkole, a to ich relacja z zorganizowanych dotychczas zbiórek.

Dziękujemy Wam za zaangażowanie i gratulujemy serdecznie pomysłów. Oby tak dalej!

„Nasza szkoła w programie stypendialnym uczestniczy od marca 2016 roku, dzięki absolwentce poprzedniej edycji Akademii Liderów Wiktorii, która wyszła z tą inicjatywą do uczniów, rozbudzając w przyszłych wolontariuszach kreatywność i chęć do działania.

Zostałyśmy wybrane na ambasadorki programu przez naszą panią pedagog, która zauważyła w nas dużą chęć do pracy i sporo pomysłów w głowach na akcje. I rzeczywiście tak było, bardzo spodobała nam się ta inicjatywa, głównie dlatego, że w naszej szkole brakowało działań charytatywnych na rzecz szkoły i uczniów. Spodziewałyśmy się, że czeka nas dużo pracy, lecz dzięki wsparciu pani pedagog, która zawsze dodawała nam skrzydeł gdy coś szło nie po naszej myśli, brnęłyśmy dalej.

Pomysłów na akcje pojawiało się wiele, lecz same nie byłyśmy w stanie zrobić wszystkiego, więc zaczęły się poszukiwania wolontariuszy. Ku naszemu zdziwieniu zdeklarowało się wiele osób. Nigdy nie przypuszczałyśmy, że w naszej szkole będzie aż tyle osób chętnych do pomocy.

zdj1

Pierwszą naszą akcją była zbiórka pieniędzy na wywiadówkach dla rodziców . By urozmaicić ten dzień zaangażowaliśmy również grupę teatralną „Human Sapiens” z Domu Kultury w Słupcy. Na każdym korytarzu stała para wolontariuszy z puszką i babeczkami, którymi częstowaliśmy rodziców za wrzucenie dowolnej ilości pieniędzy do puszki. Chciałyśmy informacje o projekcie w pierwszej kolejności przekazać właśnie rodzicom, by wiedzieli, że w naszej szkole szansę na rozwój mają wszyscy uczniowie i takie stypendium może trafić do rąk ich dzieci. Byłyśmy pełne obaw, nie wiedziałyśmy jak ta informacja się przyjmie, czy rodzicom spodoba się ta inicjatywa i nas wspomogą, czy nie. Ku naszemu zdziwieniu akcja okazała się totalnym sukcesem, zdobyliśmy dużo pieniędzy i uznanie rodziców. I to właśnie po tej akcji zrozumiałyśmy, że jednak to wszystko może się udać .

 

zdj3

Korzystając z okazji, w dniu zakończenia edukacji uczniów klas 3, zorganizowaliśmy sprzedaż własnoręcznie robionej lemoniady i babeczek . Dzięki okolicznym sponsorom udało nam się zebrać potrzebne produkty do zrobienia napojów.

Lemoniada okazała się strzałem w dziesiątkę w ten upalny dzień i każdy chętnie się nią częstował. Cała akcja okazała się kolejnym naszym sukcesem .

zdj4

 

zdj5

 

Nasza pani pedagog wpadła na fantastyczny pomysł z „kalendarzem nietypowych świąt ”. Biorąc za przykład Dzień Ciasta , zaangażowaliśmy kilku wolontariuszy w pieczenie ciasta i sprzedaż razem z kawą i herbatą podczas przerw. Szarlotka na ciepło schodziła w niesamowicie szybkim tempie, nawet nauczyciele nie mogli im się oprzeć.

zdj6

Kolejnym z nietypowych kalendarzowych świąt jest Dzień Mleka . Na tę okazję przygotowaliśmy galaretki jogurtowe. Pyszna warstwa piankowego jogurtu była orzeźwiającym rarytasem dla każdego podniebienia. Po raz kolejny akcja okazała się bardzo udana. Już wtedy udało nam się uzyskać odpowiednią liczbę pieniędzy na stypendium, co nas jeszcze bardziej napędzało, bo osiągnęliśmy zamierzony cel i nie przestawaliśmy działać dalej.

Naładowani pozytywną energią porwaliśmy się na wielką akcję - loterię fantową . Wolontariusze podzieleni na grupy odwiedzali wybranych sponsorów w poszukiwaniu fantów. Nie zawsze dostawaliśmy to co chcieliśmy, nie każdy jest skory do pomocy, ale nie poddawaliśmy się tak łatwo. Łącznie wspólnymi siłami zebraliśmy ponad 1000 fantów. Zostały one podzielone cenowo na mniejsze i większe nagrody.

Można by powiedzieć, że ta akcja była wisienką na torcie. Zainteresowanie było ogromne, zebraliśmy duża sumę pieniędzy, kolejny sukces za nami .

zdj7

Patrząc na efekt końcowy dopiero zdałyśmy sobie sprawę, że dołączenie do programu stypendialnego było najlepszym pomysłem w ubiegłym roku szkolnym . Przede wszystkim chodzi o pomoc, czerpiemy z tego przyjemność, że mamy możliwość pomocy naszym rówieśnikom przez akcje, w które włącza się cała szkoła. Jest to niesamowite uczucie, patrząc na zaangażowanie wszystkich widzi się w tym jakiś sens. Nie uniknęłyśmy porażek i chwilowego braku zapału, to się zdarza nawet najlepszym. Wszyscy wzajemnie się wspieraliśmy, z panią pedagog na czele. Wspólnymi siłami osiągnęliśmy nasz zamierzony sukces. Wiele się nauczyłyśmy dzięki pracy w programie stypendialnym i na pewno tę wiedzę wykorzystamy w przyszłym roku.”

Dziękujemy, że jesteście z nami i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja