Wiosną stypendia rosną – wyjątkowa edycja akcji stypendialnej dla szkół z całej Polski
Aktualności /
Wiosną stypendia rosną – wyjątkowa edycja akcji stypendialnej dla szkół z całej Polski
19-03-2015

Już po raz 4. wraz z pierwszym dniem wiosny startuje nasz doroczna akcja „Wiosną stypendia rosną”. Od 21 marca do 30 maja 2015 r. uczniowie z kilkudziesięciu szkół w całej Polsce, będą organizowali liczne atrakcje mające na celu pozyskanie dodatkowych środków na stypendia dla dzieci najzdolniejszych, z dużym zacięciem społecznikowskim. W tym roku do każdego 500 zł zebranego przez szkołę w tym okresie Fundacja dołoży drugie tyle!

Tegoroczna edycja „Wiosną stypendia rosną” jest wyjątkowa. Zaplanowane od 21 marca do 30 maja liczne kwesty, licytacje i szkolne loterie fantowe będą obfitowały w atrakcje. Do szkół trafią wyjątkowe upominki , które mają ułatwić szkołom zbiórki środków na stypendia w ramach programu Stypendia św. Mikołaja. Warszawski teatr Studio ufundował bilety na przedstawienia oraz plakaty z autografami  swoich gwiazd, KinADS kilkanaście wejściówek do kina , Polkomtel -   operator sieci Plus – koszulki z autografami męskiej reprezentacji siatkówki . Prezenty przekazało też Centrum Nauki Kopernik i  Muzeum Powstania Warszawskiego , a gdańskie studio fotograficzne  Lab3miasto – zaoferowało wyjątkową studyjną sesję dla całej klasy .

Mamy jeszcze kilka wyjątkowych rarytasów, wśród nich koszulki z autografami polskich tenisistów czy przekazane przez Legię Warszawa bilety na mecze . Animuszu wolontariuszom dodadzą słodycze przekazane przez firmę Mieszko . Wierzymy, że dzięki wsparciu wielu sponsorów, przede wszystkim pokażemy szkołom kierunek działania na przyszłość . Chcieliśmy też w ten sposób pomóc koordynatorom programu stypendialnego Fundacji. To wyjątkowi ludzie, którzy chcą pomagać i poświęcają wiele swojego prywatnego czasu na tę działalność. No i oczywiście planujemy pobić rekord w ilości zebranych środków. Łebskie dzieciaki nas potrzebują  – mówi Jolanta Michalewicz, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

Dodatkowo w ramach „Wiosną stypendia rosną”, w wybranych szkołach odbędą się spotkania ze znanymi ludźmi. 13 kwietnia Zespół Szkół nr 80 im. Jana Pawła II w Warszawie odwiedzi Edyta Jungowska , 24 kwietnia Artur Andrus wybierze się na spotkanie z uczniami Zespołu Szkół z Klementowic  (koło Lublina), a bajkopisarz Grzegorz Kasdepke porozmawia z wychowankami Łódzkiej Szkoły dla Słabo Widzących i Niewidomych . Wydarzenia te będą również okazją do organizowania kwest czy innych – bardziej oryginalnych - form zbiórki pieniędzy.

Nie zapominajmy, że do wiosennej akcji może przyłączyć się każdy. Wystarczy wrzucić datek do puszki lub wpłacić choćby niewielką darowiznę na stypendia w wybranej przez siebie szkole na stronie www.stypendia.mikolaj.org.pl  – dodaje Kinga Najkowska, koordynator programu stypendialnego.

Za logistykę związaną z wysyłką pakietów kwestarskich do szkół odpowiedzialna jest firma kurierska Siódemka .

Zebrane w czasie akcji „Wiosną stypendia rosną” środki wpłacone na subkonto szkoły, będą też brane pod uwagę przy ustalaniu rankingu szkół w konkursie Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja 2015. Fundacja przypomina, że wyróżnieniem i nagrodą zostaną uhonorowane placówki, które zgromadzą najwięcej funduszy na stypendia w ramach programu Stypendia św. Mikołaja. To ogólnopolski program, w którym bierze w nim udział ponad 200 placówek edukacyjnych z całej Polski. Dotychczas stypendia przyznano już dla ponad 1400 dzieci.

Patronat nad konkursem Solidarna Szkoła Fundacji Świętego Mikołaja objął m.in. Prezydent Płocka i Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja