spotkanie_Konskie_Krolikowski
Aktualności /
„Wiosną stypendia rosną” w jednej z bardziej zaangażowanych szkół w programie
25-05-2015

19 maja Fundacja odwiedziła już ostatnią szkołę w ramach tegorocznej akcji „Wiosną stypendia rosną”. Tym razem naszym celem było II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.

Gościem specjalnym wydarzenia był Rafał Królikowski, popularny aktor serialowy i teatralny. W bardzo ciekawym spotkaniu z uczniami i nauczycielami szkoły, ale także innymi mieszkańcami Końskich dzielił się cennymi wskazówkami dotyczącymi codziennych wyborów. Podkreślał, że nie można rezygnować ze swoich marzeń i trzeba wytrwale dążyć do ich realizacji. Opowiadał o swojej długiej i niełatwej drodze z niewielkiej Zduńskiej Woli na deski wspaniałych warszawskich teatrów (m.in. Kamienica czy 6. Piętro).

II LO w Końskich to prawdziwa perełka wśród szkół w naszym programie stypendialnym, która ciągle zaskakuje nas mnogością własnych pomysłów na zbieranie pieniędzy na stypendia dla uczniów. Niezwykłe jest to, jak w szkole rozwija się wolontariat wokół programu i jak duże jest w uczniach przekonanie o tym, że warto i trzeba pomagać sobie nawzajem. Odwiedziny w takiej szkole były dla nas dużą radością!

W tegorocznej akcji wiosennej była to nasza ostatnia podróż. Ale mamy nadzieję, że nowy rok szkolny pozwoli nam na kontynuację tego pomysłu.

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja