Stypendia w czasie pandemii
Aktualności /
Stypendia w czasie pandemii
01-04-2020

Stypendium św. Mikołaja ma przede wszystkim służyć rozwojowi pasji i talentów dzieci z niezamożnych rodzin. Dlatego ze względu na obecną sytuację dajemy trzy dodatkowe możliwości wydatkowania Stypendium św. Mikołaja w trakcie kwarantanny:

1. ZMIANA PLANÓW.  Jeżeli w sprawozdaniu merytorycznym uczeń wpisał plan na wydatkowanie stypendium może teraz dowolnie ten plan zmienić i przeznaczyć stypendium np. na zakup dodatkowego sprzętu komputerowego potrzebnego do lekcji online, dodatkowe książki, dostęp do zajęć z angielskiego online, zaliczki na obozy wakacyjne itd.
  2. PRZENIESIENIE WYDATKU NA PRZYSZŁOŚĆ.  Jeżeli uczeń bardzo chce stypendium przeznaczyć na wybrane i zaplanowane przez siebie zajęcia dodatkowe, które obecnie nie mogą się odbywać (np. basen, malarstwo, treningi siatkówki itp.) wprowadzamy możliwość przeniesienia tego wydatku na przyszłość. W tym wypadku na koniec roku szkolnego uczeń składając sprawozdanie finansowe z wydatkowania stypendium może rozliczyć je nie rozliczając całej kwoty otrzymanego wsparcia i dodatkowo dołączyć oświadczenie o przeznaczeniu nie wydanych pieniędzy na wybrany cel, którego nie można realizować w trakcie kwarantanny. Oświadczenie musi być podpisane przez rodzica. Wzór oświadczenia przesłaliśmy Państwu mailem oraz zamieściliśmy na portalu w zakładce "O programie".
 3. DODATKOWA ZGODA NA SPECJALNE WYDATKI.  Jeżeli ze względu na trudną sytuację finansową w swoim domu spowodowaną przez pandemię uczeń i jego rodzice chcieliby teraz stypendium wykorzystać w inny sposób - prosimy o kontakt z Fundacją.

Wszelkie dodatkowe informacje mogą Państwo uzyskać pisząc na stypendia@mikolaj.org.pl  lub telefonicznie pod numer tel. 791 793 021 lub 669 241 424.

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja