Ruszyła 5. edycja „Wiosną stypendia rosną”
Aktualności /
Ruszyła 5. edycja „Wiosną stypendia rosną”
21-03-2016

Wiosną świat budzi się do życia i wszystko wokół rozkwita. Dokładnie tak samo jak nasz program stypendialny! Właśnie wystartowała coroczna akcja "Wiosną stypendia rosną". Mamy nadzieję, że w tym roku padnie nowy rekord!

Już po raz piąty uczniowie ze szkół objętych programem Stypendia Świętego Mikołaja  wezmą udział w wiosennej akcji zbiórkowej. Fundusze zbierane będą podczas wywiadówek, pikników rodzinnych czy jarmarków świątecznych. Do każdego 500 złotych zgromadzonych przez szkołę, Fundacja Świętego Mikołaja dopłaca kolejne 250 zł. W zeszłym roku podczas „Wiosną Stypendia Rosną” fundusz stypendialny wzbogacił się w sumie o 27 tys. zł.

„Wiosną Stypendia Rosną” to okazja dla nowych szkół, aby przystąpić do programu stypendialnego i wypromować go w lokalnym środowisku.

„Stypendia św. Mikołaja to jedyny w Polsce program, któremu ponad wszystkim przyświeca cel zbudowania społeczeństwa solidarnego. To dlatego zachęcamy szkoły i lokalne środowiska do aktywnego uczestnictwa i motywujemy poprzez dopłaty. Chcemy pokazać, że im więcej sami zrobimy, tym więcej zyskamy. Budzimy w lokalnej społeczności poczucie odpowiedzialności za przyszłość zaangażowanej społecznie i zdolnej, a mniej zamożnej, młodzieży. To postawa społeczna, którą warto promować wśród młodych ludzi, bo to oni są przyszłością naszego kraju”  – mówi Jolanta Michalewicz, dyrektor Fundacji Świętego Mikołaja.

Chcecie się przyłączyć? To proste! Wystarczy wypełnić formularz na stronie  www.stypendia.mikolaj.org.pl

Zapraszamy!

Wszystkie szkoły, które zgłosiły się do akcji otrzymały od fundacji puszki kwestarskie, plakaty oraz ulotki informacyjne. Najaktywniejsze placówki otrzymają fanty – bilety do kin, pamiątki z autografami znanych osób – na licytacje i konkursy szkolne. Podobnie jak w zeszłym roku w wybranych szkołach odbędą się spotkania z gośćmi specjalnymi.

Przypominamy także o możliwości wsparcia programu stypendialnego poprzez przekazanie 1% podatku Fundacji Świętego Mikołaja - wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym nasz KRS 0000126602 , a w celu szczegółowym podać dokładną nazwę szkoły i jej miejscowość . Aby ułatwić rozliczenie proponujemy także nasz bezpłatny program do rozliczeń PIT ze strony pit2015.mikolaj.org.pl

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja