Rusza kolejna edycja wiosennej akcji dla szkół: WIOSNĄ STYPENDIA ROSNĄ!
Aktualności /
Rusza kolejna edycja wiosennej akcji dla szkół: WIOSNĄ STYPENDIA ROSNĄ!
07-03-2018

Dzięki tej akcji mogą Państwo w znaczący sposób zwiększyć pulę środków na Stypendia św. Mikołaja w swojej szkole. Zapraszamy!

 

Kiedy trwa akcja?

Akcja WIOSNĄ STYPENDIA ROSNĄ 2018 trwa od 21 marca do 5 czerwca br. Oznacza to, że do puli środków zebranych w ramach tej akcji wliczają się te środki, które zostaną wpłacone na subkonto szkoły w terminie od 21 marca do 5 czerwca br.

Co jest celem akcji?

Celem akcji WIOSNĄ STYPENDIA ROSNĄ jest wsparcie szkół w jak najaktywniejszym pozyskiwaniu środków na stypendia św. Mikołaja dla potrzebujących uczniów i nagrodzenie aktywnych szkół poprzez dopłaty pieniężne.

Na jakie dopłaty może liczyć szkoła?

Fundacja podwaja wszystkie zebrane w ramach akcji środki, o ile szkoła zbierze min. 500 zł w czasie akcji. Oznacza to, że jeśli szkoła zbierze 500 zł, otrzyma od Fundacji dopłatę w wysokości 500 zł (czyli razem na subkonto szkoły dojdzie 1000 zł). Jeśli szkoła zbierze 2435 zł, Fundacja dopłaci drugie tyle itp. Jeśli szkoła zbierze 300 złotych, Fundacja nie dopłaci do tej sumy.

Czy otrzymamy coś jeszcze?

Tak! W tym roku wprowadzamy nowość! Specjalną premię dla szkół, które stawiają na rozwój i chcą zdobywać coraz więcej środków na stypendia. Dodatkową premię w wysokości 500 zł na stypendia otrzyma każda szkoła, która w czasie trwania akcji zbierze więcej pieniędzy, niż zebrała w ramach akcji WIOSNĄ STYPENDIA ROSNĄ w roku 2017. Wszystkim szkołom zapewniamy także pakiety kwestarskie: puszki, ulotki, plakaty.

Skąd możemy pozyskiwać środki na stypendia w ramach tej akcji?

W ramach akcji WIOSNĄ STYPENDIA ROSNĄ wliczają się wszystkie środki pozyskane przez szkoły w tym czasie. Mogą to być środki ze zbiórki do puszek w szkole i poza nią, darowizny wpłacane przez osoby prywatne na subkonto szkoły, darowizny od firm i wszystkie inne środki pozyskane w tym czasie na subkonto szkoły.

Mam dodatkowe pytania, chcę zamówić materiały kwestarskie (puszki, plakaty, ulotki) – gdzie mogę napisać?

Wszelkie informacje można uzyskać pisząc na stypendia@mikolaj.org.pl  lub telefonicznie pod numer tel. 791 793 021 lub 669 241 424.  

Jakie pierwsze kroki szkoła powinna wykonać, żeby dołączyć do programu Stypendia św. Mikołaja?

  1. Wypełnić i wysłać skan formularza zgłoszeniowego na adres stypendia@mikolaj.org.pl . Formularz można pobrać na www.stypendia.mikolaj.org.pl  wchodząc w zakładkę „O programie”. Plik jest widoczny w kolumnie po prawej stronie „Do pobrania”,
  2. W odpowiedzi dostaną Państwo od fundacji umowę i własne subkonto na portalu www.stypendia.mikolaj.org.pl ,
  3. Skan umowy podpisanej przez dyrektora szkoły należy przesłać mailem, a oryginał pocztą na adres fundacji,
  4. Pozyskać min. 500 zł (zbiórki, kiermasze, darczyńcy indywidualni, firmy) i wpłacić na subkonto stypendialne szkoły do 5 czerwca 2018 r., dzięki czemu ta kwota zostanie podwojona przez fundację. Cała zebrana przez szkołę kwota (włącznie z podwojonymi przez fundację środkami) zostanie przekazana na roczne stypendia dla zdolnych, zaangażowanych społecznie uczniów  (wypłacane w 10-miesięcznych ratach).
Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja