Rekordowe zbiórki podczas Wiosną Stypendia Rosną!
Aktualności /
Rekordowe zbiórki podczas Wiosną Stypendia Rosną!
08-06-2016

Znamy już wyniki tegorocznej akcji Wiosną Stypendia Rosną! Dzięki Waszemu zaangażowaniu i pomysłowości udało się pobić zeszłoroczny rekord. Od 21 marca do 31 maja Fundusz Stypendialny powiększył się o ponad 27,4 tys. złotych .

Szczególnie chcielibyśmy wyróżnić placówki, które uzyskały najlepsze wyniki, a wśród nich:

I miejsce: 4884,05 zł - Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n. Dunajcem

II miejsce: 3910,85 zł - II Liceum Ogólnokształcące w Końskich

III miejsce: 3331,4 zł – Liceum Ogólnokształcące w Lipnie

W imieniu fundacji i wszystkich stypendystów dziękujemy i gratulujemy wyników! 

W ramach Wiosną Stypendia Rosną w szkołach organizowane były kiermasze ozdób świątecznych,  licytacje, zbiórki podczas wywiadówek z rodzicami oraz kwesty przy parafiach . Doskonałym pomysłem okazała się sprzedaż ciast  podczas dni otwartych szkoły , a także przy okazji Dnia Absolwenta  czy Dnia Matki. Wszystkie szkoły, które chciałby się pochwalić swoimi pomysłami na zbiórki jeszcze raz prosimy o przesyłanie zdjęć, które wykorzystamy w raporcie zbiórkowym. 

DSC_0529 (Copy)

Jak co roku odwiedziliśmy szkoły, które aktywnie uczestniczą w programie stypendialnym. Mieliśmy przyjemność spotkać się z nauczycielami i uczniami Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, Gimnazjum nr 1 w Birczy , Gimnazjum nr 2 w Ustrzykach Dolnych oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Kętrzynie. W spotkaniach udział wzięli zaproszeni goście: Antoni Powalski, dowódca statku powietrznego i kapitan Polskich Linii Lotniczych LOT, podróżniczka i miłośniczka Indii - Małgorzata Smolak oraz rajdowiec Radosław Typa.

wsr_ketrzyn_stypendysta_2

Dzięki wsparciu partnerów Fundacji do szkół trafiły również fanty w postaci biletów do kin sieci KinADS, wejściówek do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, torby sportowej z autografem Macieja Dowbora  oraz zdjęć z podpisem aktorki Joanny Moro.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim szkołom, które włączyły się do akcji Wiosną Stypendia Rosną.

Ostatni dzień szkoły – ostatnia szansa na zbiórkę przed wakacjami!

Zachęcamy do włączenia się do akcji Zamiast kwiatów rozkwitną stypendia”.  Chętni do włączenia się w akcję nauczyciele proponują rodzicom uczniów, aby zamiast kupować kwiaty, przeznaczyli te pieniądze na zbiórkę do puszki . Tego dnia w szkole odbywa się więc zbiórka – każdy z uczniów wrzuca do „nauczycielskiej” puszki tyle, ile chciałby wydać na kwiaty tego dnia. Całość zebranej kwoty zasili konto stypendialne danej szkoły.

Każda zebrana kwota przybliża do zwycięstwa w konkursie Solidarna Szkoła . Tytuł zdobędą szkoły, które do 30 września uzbierają na swoim koncie najwięcej środków na stypendia.

Powodzenia!

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja