Program stypendialny Solidarni już działa!
Aktualności /
Program stypendialny Solidarni już działa!
30-08-2010

Program stypendialny Solidarni  już działa! Wczoraj na pl. Zamkowym uroczyście uruchomiliśmy naszą nową akcję i portal www.solidarni.org.pl . Wszyscy zgromadzeni goście mogli wspólnie z nami przejśc przez replikę bramy stoczni gdańskiej. Byli z nami m. in. Rafał Królikowski, Gaba Kulka i Marek Niedźwiecki.

Galeria zdjęć z otwarcia programu.

"W 30 lat po narodzinach Solidarności ogłaszamy dzisiaj strajk przeciwko niesolidarności  i dlatego na Krakowskim Przedmieściu w hołdzie Sierpniowi postawiliśmy bramę Stoczni Gdańskiej. Mamy nadzieję, że jak najwięcej ludzi zechce przejść przez te bramę i wejść na taki teren, gdzie logika noszenia cudzych ciężarów wygrywa z logiką niesolidarnej modernizacji" - mówił Dariusz Karłowicz, prezes naszej fundacji.

"Pośród wielu możliwych odpowiedzi na pytanie, co z Solidarnością po 30 latach, proponujemy program Solidarni .

Do wściekłości doprowadza mnie myśl, że tak wielu młodych ludzi nie zrealizuje nigdy swoich talentów i potencjału z przyczyny tak prozaicznej jak brak pieniędzy. Wielu z nas marzy, że w Polsce uda sie eksploatacja złóż gazu z łupków - też chciałbym, żeby to było możliwe, ale wiem, że żyjemy na żyle złota, jaką są talenty potencjalnych Koperników, Skłodowskich, Mickiewiczów. I nieznośna wydaje sie myśl, że trzeba czekać na to, że państwo stanie sie na tyle zamożne, by pomóc w wydobywaniu tych talentów.

Możemy być solidarni już dziś . Namawiamy, żeby wejść na portal solidarni.org.pl i odnaleźć tam swoją szkołę. Jeśli nie jest ona jeszcze członkiem programu, to przekonać jej władze do podpisania umowy z Fundacją Świętego Mikołaja. A jeśli już jest aktywna, to zacząć wpłacać środki, fundując stypendium dla kogoś, komu brakuje na książki, dodatkowe zajęcia, nierzadko dojazd. Solidarność absolwencka to kościec, na którym wznoszą się tak fenomenalne struktury edukacyjne, jak te w Wielkiej Brytanii i w USA. Czy trzeba być bogatym, by ufundować takie stypendium? Oczywiście zapraszamy również hojnych bogaczy, ale również ci, których stać na miesięczną wpłatę w wysokości 20 czy 50 złotych, są bardzo mile widziani.

Dobre stypendium  to pieniądze w wysokości 300-500 złotych. Wystarczy więc sześciu starych kumpli, którzy spotykają sie przy okazji piwka, meczu piłkarskiego, wspomnień, czy ploteczek, żeby  utalentowany człowiek miał szanse na spełnienie swoich marzeń.

W Polsce mamy ponad 20 tysięcy szkół i grubo ponad 20 milionów  absolwentów . Jeśli chcemy być solidarni, będziemy zdolni rozwiązać, całkowicie rozwiązać, jeden z najpoważniejszych problemów naszego kraju.

Wierząc, że jest to możliwe, zacznijmy juz dziś.

Dziękujemy wszystkim, którzy stworzyli z nami ten program i świętowali jego uruchomienie !!!!

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja