Ponad 27 tys. złotych na stypendia dla łebskich uczniów
Aktualności /
Ponad 27 tys. złotych na stypendia dla łebskich uczniów
25-06-2015

Zbiórki w ramach tegorocznej akcji odbywały się w szkołach, na ulicach, w parafiach i urzędach. Towarzyszyły im licytacje i szkolne loterie fantowe. Dzięki wsparciu Fundacji do szkół trafiły wyjątkowe upominki,  a wśród nich znalazły się m.in. bilety do teatru Studio oraz plakaty z autografami  jego gwiazd, wejściówki do kin sieci KinADS, koszulki z autografami męskiej reprezentacji siatkówki oraz tenisa . Prezenty przekazało też Centrum Nauki Kopernik i  Muzeum Powstania Warszawskiego . Były też lekcje nauki gry w tenisa z trenerem na WKT Mera czy bilety na mecz Lecha Poznań oraz Legii Warszawa. W 4 szkołach, które dotychczas były najbardziej aktywne w programie odbyły się spotkania z Edytą Jungowską, Arturem Andrusem, Grzegorzem Kasdepke i Rafałem Królikowskim.

Najwięcej środków zebrali wolontariusze z II LO im. Marii Skłodowskiej Curie w Końskich  (5.824,73 zł), Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n. Dunajcem  (3.340 zł) oraz Liceum Ogólnokształcącego w Lipnie (3.271,89 zł).

„Cieszymy się, że w tym roku akcja wiosenna była tak dużym sukcesem. Miło nam było spotkać się z kilkoma szkołami z programu. Już dziś wiemy, że zawitamy w progi kolejnych placówek. Przypominam, że nasza wiosenna akcja jest jednym z elementów inspirujących szkoły, ale także istotnym etapem w ramach konkursu Solidarna Szkoła, który w tym roku potrwa do 30 września . Najbardziej aktywne placówki uzyskają status „Solidarnej Szkoły 2015” i zdobędą atrakcyjne nagrody rzeczowe   – mówi Kinga Najkowska , koordynator w Fundacji Świętego Mikołaja.

Do programu można przyłączyć się w każdej chwili. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie www.stypendia.mikolaj.org.pl  w zakładce „Dla szkół”. Każda szkoła, która zgłosi się do Fundacji Świętego Mikołaja, otrzyma puszki kwestarskie, identyfikatory dla wolontariuszy, banderolki do puszek, naklejki, ulotki, plakaty oraz formularz protokołu zbiórki. Puszki i plakaty mogą być też wykonane samodzielnie przez uczniów. Fundacja prowadzi także bezpłatne konsultacje na temat pozyskiwania środków w szkołach.

Stypendia św. Mikołaja to program stworzony z myślą o zdolnych dzieciach, które potrzebują wsparcia, by odważnie realizować swoje pasje i marzenia. Program jest niepowtarzalny, bo funkcjonuje nie tylko dzięki Fundacji Świętego Mikołaja, ale także aktywnemu wsparciu absolwentów i zaangażowaniu społeczności lokalnej. Wspólnie fundujemy roczne stypendia edukacyjne, dając szansę uczniom na dalszą edukację i rozwój talentów. Aby dołączyć do grona stypendystów Fundacji trzeba być uczniem co najmniej piątej klasy szkoły podstawowej z odpowiednimi wynikami w nauce oraz wyróżniać się „zacięciem społecznikowskim” (wolontariat, aktywność społeczno-kulturalna), a także uczęszczać do szkoły zarejestrowanej w programie. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.stypendia.mikolaj.org.pl .

Patronat nad akcją „Wiosną stypendia rosną” objęli m.in. Prezydent Płocka, Prezydent Słupska, Prezydent Nowego Sącza i Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

Ranking szkół w ramach "Wiosną stypendia rosną 2015":

Nazwa szkoły Liczba przeprowadzonych zbiórek Zebrana kwota
II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie  12 5824,73
Liceum Ogólnokształcące im. St. Żeromskiego w Kroscienku nad Dunajcem 2 3340,00
Zespół Szkół im. R. Traugutta w Lipnie 5 3271,89
Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustrzykach Dolnych 2 3 111,13
Publiczna szkoła Podstawowa nr.3 w Kudowie-Zdroju 2 1676,75
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr. 2 Kraków 5 1570,60
Publiczne Gimnazjum nr.1 w Birczy 2 1310,88
Zespół Szkół nr. 80 z oddziałami integracyjnymi 2 1260,26
II Liceum Ogólnokształcace im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli 1 895,05
Jazgarzew   796,16
Gimnazjum im. Marii Zientary-Malewskiej w Dywitach 2 678,64
Szkoła Podstawowa im. Gazety Olsztyńskiej w Dywitach 2 678,64
Liceum Ogólnokształcące w Klementowicach 5 612,00
Gimnazjum w Rudach 1 600,00
Szkoła Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Rudach 1 600,00
Szkoła Podstawowa im. Gen. Wł. Sikorskiego w Wierzawicach 1 576,00
Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy AK w Warszkowie  1 500,00
Łączności   175,33
I Liceum Ogólnokształcace im. H. Sienkiewicza w Łańcucie  1 117,87
Lubnowy   30,00
Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja