Pierwsze sukcesy szkół w Ostrowi
Aktualności /
Pierwsze sukcesy szkół w Ostrowi
21-04-2016

To był niezwykły dzień! Mieliśmy okazję poznać szkoły z Ostrowi Mazowieckiej, które z ogromnym zapałem przystąpiły do programu stypendialnego fundacji. Tylko w pierwszych miesiącach działalności udało im się zebrać ponad 7 tysięcy złotych na stypendia dla swoich najzdolniejszych uczniów.

Spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Publicznych nr 2. Gościem specjalnym był Antoni Powalski, dowódca statku powietrznego i kapitan Polskich Linii Lotniczych LOT, który opowiedział o swojej pasji do latania i zachęcił zebranych uczniów, aby realizowali swoje marzenia.

W spotkaniu udział wziął Pan Jerzy Bauer, Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, który od początku wspiera ideę "Stypendiów Św. Mikołaja". Pogratulował szkołom wyników i podziękował przedstawicielom szkół za osobiste zaangażowanie - Program stypendialny Fundacji Świętego Mikołaja pokazuje, że wspólne działanie pojedynczych osób może przynieść wspaniałe efekty. To dzięki zaangażowaniu dyrektorów, koordynatorów i uczniów udało się osiągnąć taki wynik. Już dziś możemy powiedzieć, że to prawdziwy sukces!

Uczniowie GP nr 1 i ZSP nr 2 opowiedzieli o dotychczasowych zbiórkach i podzieli się najbliższymi planami. Każdy z uczestników miał okazję, aby wesprzeć program stypendialny. Na darczyńców czekał nie kto inny jak sam Święty Mikołaj :)

W programie stypendialnym uczestniczy w sumie osiem ostrowskich szkół. Dotychczas najwięcej, bo aż 4 082 zł zebrało Gimnazjum Publiczne nr 1. Zespół Szkół nr 2 zgromadził 2000 złotych, a Szkoła Podstawowa nr 1  - 1000 zł.  Dzięki zebranym przez szkoły funduszom wybrani uczniowie otrzymają stypendia, dzięki którym będą mogli zrealizować swoich pasje i zainteresowania.

Przypominamy, że każdy może wesprzeć fundusz stypendialny wybranej szkoły. Jak to zrobić? Można wesprzeć szkolną zbiórkę lub dokonywać wpłat na subkonto, które dostępne jest na stronie https://stypendia.mikolaj.org.pl/index.php/sol_site/przekazy/info . Wszystkie środki zgromadzone do końca roku szkolnego zostaną przeznaczone na stypendia dla wybranych na początku października uczniów.

Już wkrótce widzimy się w kolejnych miastach!

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja