Ostatni dzwonek na pomaganie!
Aktualności /
Ostatni dzwonek na pomaganie!
19-05-2016

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami, a okazji do zorganizowania zbiórek na stypendia jeszcze wiele. Na Dzień Dziecka „Przybij 5-tkę stypendyście”, a ostatniego dnia szkoły „Zamiast kwiatów rozkwitną stypendia”.

"Przybij 5-tkę stypendyście"

5 zł pomnożone przez wiele osób może dać kwotę wystarczającą, by ufundować stypendium. Dlatego proponujemy zorganizowanie zbiórki z okazji Dnia Dziecka pod nazwą „Przybij 5-tkę stypendyście”. Dla wielu dzieci w Polsce stypendium to prezent, o jakim marzą – dlatego proponujemy, żeby tegoroczny Dzień Dziecka był wyjątkowy nie tylko dlatego, że jest świętem wszystkich dzieci, ale także dlatego, że tego dnia możemy podarować stypendium choć jednemu dziecku. Przed Dniem Dziecka należy ogłosić zbiórkę monet pięciozłotowych – 5 złoty to niewielka kwota, która może dać wielki efekt. Proponujemy okleić puszki, słoiki czy skarbony symbolem „piątki”. Pod koniec dnia ułożyć piątki z monet pięciozłotowych i zrobić wszystkim (ustawionym w cyfrę 5) pamiątkowe zdjęcie.

„Zamiast kwiatów rozkwitną stypendia”

Każdego roku na zakończenie roku szkolnego uczniowie obdarowują nauczycieli mnóstwem ciętych kwiatów, które po kilku dniach nadają się tylko do wyrzucenia. Wielu z nauczycieli wyjeżdża na urlop i nie bardzo wie, co może zrobić z kwiatami. Proponujemy więc, żeby w tym roku w Państwa szkole z okazji zakończenia roku szkolnego rozkwitły zamiast kwiatów – stypendia.   

Jak to działa? Chętni do włączenia się w akcję nauczyciele proponują rodzicom uczniów, aby zamiast kupować kwiaty, przeznaczyli te pieniądze na zbiórkę do puszki. Tego dnia w szkole odbywa się więc zbiórka – każdy z uczniów wrzuca do „nauczycielskiej” puszki tyle, ile chciałby wydać na kwiaty tego dnia. Całość zebranej kwoty zasila konto stypendialne danej szkoły, a nauczyciele, którzy włączą się w akcję otrzymają od uczniów dyplom-laurkę z podziękowaniami zamiast kwiatów. 

Z naszego doświadczenia wynika, że zarówno nauczyciele, rodzice i sami uczniowie z entuzjazmem podchodzą do tego typu inicjatyw i takie zbiórki kończą się finansowym sukcesem.  
Zachęcamy do zorganizowania takich zbiórek w Państwa szkole, by w wyjątkowy sposób uczcić te dwa ważne dni w kalendarzu. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i udzielimy niezbędnych wskazówek.

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja