Nowe szkoły w programie stypendialnym Świętego Mikołaja!
Aktualności /
Nowe szkoły w programie stypendialnym Świętego Mikołaja!
16-03-2016

Już 21 marca startuje kolejna edycja „Wiosną Stypendia Rosną”! Z tej okazji do programu stypendialnego przyłączyły się kolejne szkoły, które chcą pomagać swoim uzdolnionym uczniom. Czy Twoja szkoła też skorzystała z tej szansy?

Kolejni utalentowani uczniowie mają szansę na stypendia! Tylko w ostatnich dniach do programu stypendialnego fundacji przyłączyły się aż trzy nowe szkoły: Gimnazjum z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 133 im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka J. Piłsudskiego w Słupcy oraz Zespół Szkół nr 5 im. Ignacego Łukasiewicza w Sanoku.

- Zgłosiliśmy się do programu stypendialnego, ponieważ wpisuje się on  w misję i program wychowawczy naszej szkoły. Jestem pewna, że dzięki niemu uda się jeszcze mocniej uaktywnić samorząd i wolontariat szkolny – wyjaśnia Anna Karczewska z warszawskiego gimnazjum.

Szkoła zdradziłam nam również swoje plany związane z udziałem w „Wiosną Stypendia Rosną”:

- To idealna okazja, aby wypromować program stypendialny wśród nauczycieli i pracowników szkoły. Podczas zebrań z rodzicami będziemy prowadzić zbiórkę do puszek, którą poprzedzimy akcją informacyjną. W szkole pojawią się m.in. ulotki i plakaty. O programie będzie się można również dowiedzieć ze szkolnej strony internetowej. Tam też będziemy zachęcać do przekazywania 1% podatku na naszych stypendystów. Na przełomie maja i czerwca zorganizujemy piknik ze specjalną aukcją obrazów.

Jakie jeszcze pomysły mają szkoły na wiosenną akcję zbierania funduszy na stypendia?

Uczniowie Zespołu Szkół Agrobiznesu z Klementowic przygotowali piękne, wiosenne stroiki, które będą sprzedawać na świątecznym kiermaszu. Liceum w Słupcy planuje m.in. prowadzić zbiórki podczas zjazdu absolwentów czy występów kółka teatralnego w miejskim domu kultury. Wolontariusze z II Liceum Ogólnokształcącego w Zduńskiej Woli będą kwestować na ulicach miasta. Podczas wywiadówek otworzą także kawiarenkę, a dochód z zakupionych wypieków przekażą na rzecz stypendiów.

Udział w wiosennej akcji to szansa na zebrania jeszcze większej kwoty na stypendia dla zdolnych uczniów. W ramach programu stypendialnego do każdego 500 zł zebranego przez szkołę, Fundacja Świętego Mikołaja dołoży kolejne 250 zł.

Tylko w ciągu pierwszych pięciu miesięcy tej edycji udało się zebrać ponad 40 tys. złotych.

Poznajcie najaktywniejsze szkoły w programie

Przypominamy też o możliwości wsparcia programu stypendialnego poprzez przekazanie 1% podatku Fundacji Świętego Mikołaja - wystarczy wpisać w odpowiednią rubrykę w zeznaniu podatkowym nasz KRS 0000126602 , a w celu szczegółowym podać dokładną nazwę szkoły i jej miejscowość . Aby ułatwić rozliczenie proponujemy także nasz bezpłatny program do rozliczeń PIT ze strony pit2015.mikolaj.org.pl

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja