Na dobry początek
Aktualności /
Na dobry początek
28-06-2016

„Na dobry początek”

Rozpoczęcie roku szkolnego - 1 września

Zainteresowani uczniowie przygotowują specjalne projekty tornistrów (ozdabiają, kolorują), które staną w konkursie na najciekawszy pomysł. Mogą to być prawdziwe tornistry lub specjalnie stworzone projekty, np. zbudowane z kartonu, uszyte itd.

Wszystkie tornistry biorące udział w konkursie ustawiane są przy wejściu do szkoły, auli lub sali sportowej. Każdy kto wchodzi może oddać głos na tornister, który najbardziej mu się podoba. Oceniany jest pomysł, ciekawy projekt i zaangażowanie teamu. Głosowanie polega na wrzuceniu do wybranego tornistra „datku”/”składki”. Wygrywa drużyna, która zbierze najwięcej pieniędzy. Wszystkie zebrane do tornistrów środki zostaną przeznaczone na stypendia dla uczniów.

Teamy mogą zachęcać i przekonywać swoich kolegów, nauczycieli, uczniów, aby wybrali właśnie ich projekt:)

Listę 5 zespołów, które zbiorą do swoich tornistrów najwięcej opublikujemy na stronie www Fundacji Świętego Mikołaja oraz na naszym profilu na Facebooku.

„Owocowe stypendia”

Festiwal ciast podczas pierwszej wywiadówki

Zachęcamy uczniów, rodziców i wszystkich członków rodziny, aby upiekli ciasto z sezonowych owoców. Sprzedaż ciast odbywa się podczas pierwszego spotkania z rodzicami. Każdy kto chce spróbować musi dołożyć się do Stypendiów Świętego Mikołaja. Każdy kto kupi ciasto oddaje swój głos na najpyszniejszy wypiek. Osoba, która zbierze najwięcej głosów otrzymuje tytuł KRÓLOWEJ/KRÓLA WYPIEKÓW. Wszystkie środki zebrane ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na stypendia dla uczniów ze szkoły.

Na stronie internetowej Fundacji oraz na portalu stypendialnym i profilu FB zostanie opublikowana fotorelacja z informacją, która szkoła zebrała najwięcej pieniędzy.

„Jesień stypendia niesie”

Pierwszy dzień jesieni - 22 września

Uczniowie organizują wystawę prac w kolorach jesieni – zdjęcia, prace plastyczne, własnoręcznie wykonaną biżuterię. Wystawie mogą towarzyszyć dodatkowe wydarzenia – występy, zawody sportowe, przedstawienia, które mogłyby zaprezentować talenty uczniów, w tym stypendystów. Podczas wydarzenia prowadzone są zbiórki na stypendia dla uczniów.

Zdjęcia prac, relacje ze szkolnych obchodów pierwszego dnia jesieni zostaną opublikowane na stronie internetowej Fundacji oraz na portalu stypendialnym i profilu FB.

Życzymy udanych wakacji i owocnych zbiórek na dobry początek nowego roku szkolnego!

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja