Spotkanie_Kasdepke
Aktualności /
Fundacja odwiedziła łódzkich stypendystów
12-05-2015

12 maja ekipa Świętego Mikołaja odwiedziła kolejną szkołę z naszego programu. Łódzka Szkoła dla Słabo Widzących i Niewidomych, która ma utrudnione kwesty stypendialne, jest niezwykłym miejscem potrzebującym znacznego wsparcia od partnerów i sponsorów. Placówka nie bierze udziału w akcji „Wiosną stypendia rosną”, ze względu na ograniczenia i możliwości prowadzenia zbiórek przez samych uczniów. Dwie stypendystki, które mają wspaniałe osiągnięcia naukowe i angażują się w zajęcia dodatkowe, korzystają z pomocy naszej Fundacji i lokalnego darczyńcy.

Dzieci, które borykają się z niepełnosprawnością, wspaniale i z dużą atencją przyjęły Grzegorza Kasdepke. Popularny bajkopisarz przez niemal półtorej godziny odpowiadał na pytania dzieci. Niektóre zaskakujące (Czy zna Pan Sienkiewicza?), inne dociekliwe lub wesołe. Pisarz był zaskoczony, widząc swoją książkę „Bon czy ton” wydrukowaną w języku Brajla.

Wyjątkowa  atmosfera z tego spotkania będzie nam towarzyszyła zapewne jeszcze długo.

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja