Fundacja Świętego Mikołaja po raz kolejny nagradza Solidarne Szkoły
Aktualności /
Fundacja Świętego Mikołaja po raz kolejny nagradza Solidarne Szkoły
02-12-2015

Wyróżniliśmy szkoły najaktywniej zaangażowane w pozyskiwanie funduszy na stypendia dla zdolnych i aktywnych uczniów. Placówki, które zgromadziły najwięcej środków na swoich subkontach stypendialnych, zostały uhonorowane tytułem „Solidarna Szkoła 2015” oraz atrakcyjnymi nagrodami.

W tym roku w konkursie Solidarna Szkoła wzięło udział 69 szkół. Łącznie zebrały one  90,6 tys. zł , czyli o 12 tys. zł więcej niż w poprzednim roku!

Laureaci konkursu otrzymali tytuł „Solidarnej Szkoły 2015” , a także nagrody: czeki gotówkowe ufundowane przez firmę Promark Serwis sp. z o.o. oraz bilety ufundowane przez placówki kulturalne:  

Kopalnię Soli w Wieliczce,

Kopalnię Soli w Bochni,

Zamek Królewski na Wawelu,

Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej,

Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie,

Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku

i Muzeum Zamku w Łańcucie.

Od 5 lat prowadzimy niełatwą pracę, która polega nie tylko na dawaniu szkołom środków na stypendia dla łebskiej młodzieży, ale też wskazywaniu drogi jak pozyskiwać więcej samodzielnie. Doceniamy ten wysiłek, zaangażowanie i pomysłowość koordynatorów oraz dyrektorów szkół. Jesteśmy z Was dumni! Cieszy nas to to, że kolejne placówki przyłączają się do naszej idei i wspólnie pomagamy zdolnym, młodym społecznikom. To oni wkrótce będą zmieniać świat wokół. Wspólną pracą Fundacja oraz Ci, którzy są na co dzień blisko z młodzieżą - nauczyciele dobrze ich do tego przygotujemy – mówi Dariusz Karłowicz, Prezes Fundacji Świętego Mikołaja.

W kategorii nr 1  (Szkoły podstawowe i gimnazjalne w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców) zwyciężyło Publiczne Gimnazjum nr 1 w Birczy (4549,8 zł). Wyróżnienia otrzymały Szkoła Podstawowa nr 2 w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Ustrzykach Dolnych (3 232,83 zł) oraz Gimnazjum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Rudach (2 331,30 zł).

W kategorii nr 2  (Szkoły ponadgimnazjalne  w miejscowościach poniżej 20 tys. mieszkańców) po zaciętej rywalizacji wygrało Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Krościenku n. Dunajcem (7 938,0 zł). Na drugim miejscu  znalazło się II Liceum Ogólnokształcące w Końskich (6 646,53 zł), a na trzecim - Liceum Ogólnokształcące w Lipnie (4 373,89 zł).

Zwycięzcą w Kategorii nr 3  (szkoły podstawowe i gimnazjalne w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców) został Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Krakowie (6 541,7 zł). Na podium znalazły się również Szkoła Podstawowa Nr 4 w Kętrzynie (4 160 zł) i Zespół Szkół nr 80 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie (3 642,46 zł).

II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Sanoku (5 600 zł) wygrało w Kategorii nr 4 (Szkoły ponadgimnazjalne w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców). Wyróżnieni zostali I Liceum im. Tadeusza Kościuszki w Koninie (2 000 zł) i II liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Zduńskiej Woli (1945,05 zł).

Tegoroczna edycja konkursu Solidarna Szkoła była już czwartą organizowaną przez Fundację. W przedsięwzięciu brały udział szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne zarówno z mniejszych miejscowości, jak dużych i średnich miast. W tej edycji placówki wykorzystywały różne okazje do pozyskiwania funduszy, a jednym z ważnych etapów była akcja „Wiosną Stypendia Rosną”. Tu wyjątkową aktywnością wykazało się II LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Końskich.  Przez cały rok aktywnie pozyskiwało ono fundusze na stypendia dla swoich uczniów, angażując w systematyczne kwesty całe klasy. W okresie od 21 marca do końca maja wolontariusze zebrali prawie 6 tys. zł, a Fundacja podwoiła tę kwotę, znacznie zwiększając pulę środków na stypendia dla uczniów z Końskich. Właśnie za to zaangażowanie oraz za promowanie wśród społeczności szkolnej idei wolontariatu i odpowiedzialności uczniów za siebie nawzajem szkoła ta otrzymała z rąk Pani Prezydentowej dyplom ze specjalnym wyróżnieniem. Szkoła otrzymała także od Fundacji nagrodę - drukarkę 3D (firma Omni 3d).

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

FOTORELACJĘ Z GALI MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ .

Napisali o nas:

http://wyborcza.pl/1,91446,19275479,wreczono-nagrody-w-konkursie-solidarna-szkola.html

http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/273660-agata-kornhauser-duda-do-nauczycieli-podczas-gali-solidarnej-szkoly-uczycie-panstwo-mlodziez-jak-zmieniac-swiat-na-lepsze

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/pierwsza-dama-na-uroczystej-gali-solidarna-szkola/m1vwdf

http://fakty.interia.pl/galerie/kraj/agata-duda-na-gali-solidarna-szkola-zdjecie,iId,1974696,iAId,181983

http://www.pomponik.pl/plotki/news-elegancka-agata-duda-na-gali-solidarna-szkola,nId,1930847,nPack,6

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja