Chevron i Fundacja Świętego Mikołaja fundują stypendia dla najzdolniejszych!
Aktualności /
Chevron i Fundacja Świętego Mikołaja fundują stypendia dla najzdolniejszych!
21-08-2014

Chevron Polska Energy Resources Sp. z o.o. – jedna z firm poszukujących złóż gazu ziemnego z łupków w Polsce – podjęła współpracę z Fundacją Świętego Mikołaja. Firma ufunduje ok. 40 rocznych stypendiów naukowych dla dzieci i młodzieży z terenu Zamojszczyzny. Współpraca odbywa się w ramach programu Stypendia św. Mikołaja, którego celem jest zbiórka funduszy przeznaczanych na wsparcie zdolnych i aktywnych społecznie uczniów z niezamożnych rodzin.

Stypendia na rok szkolny 2014/15 zostaną przyznane w regionie, w którym Chevron Polska prowadzi obecnie działalność na terenie Polski . Najwięcej stypendiów ufundowanych przez Chevron Polska trafi do Zamościa , gdzie wsparcie przyznane przez Fundację Świętego Mikołaja otrzymają uczniowie liceów i techników. Wśród stypendystów znajdą się także uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych w Miączynie, Zawadzie, Suścu, Grabowcu i Leśniowicach . Kwoty rocznych stypendiów wynosić będą od 1 200 do 1 500 zł .

Chevron  Corporation jest jednym z wiodących na świecie zintegrowanych przedsiębiorstw energetycznych , którego spółki zależne prowadzą działalność na całym świecie. W marcu 2014 roku Chevron Polska nawiązał współpracę z PGNiG w celu poszukiwania gazu ziemnego z łupków w Polsce podpisując umowę dotyczącą współdziałania oraz udziału w wykonaniu odwiertu poszukiwawczego.

Wspólnie z firmą Chevron szukamy najzdolniejszej młodzieży, która chce rozwijać swoje talenty i pasje . W procesie przyznawania stypendiów bierzemy pod uwagę nie tylko dochody w rodzinie, ale też średnią ocen, wyjątkowy talent oraz zaangażowanie społeczne kandydata. Dodatkowo wśród uczniów będących na wyższych szczeblach edukacji będziemy szczególnie poszukiwali tych, którzy są uzdolnieni matematycznie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że naszą inicjatywę wspiera tak renomowana firma jak Chevron . Mamy nadzieję, że wspólna troska o młode talenty pozwoli rozwinąć skrzydła niejednemu zdolnemu uczniowi” – mówi Karolina Błaszczyk z Fundacji Świętego Mikołaja .­

„Edukacja jest  głównym obszarem współpracy z lokalnymi społecznościami w miejscach, w których Chevron prowadzi działalność. Cieszymy się, że możemy wspierać edukację w Polsce, zwłaszcza w zakresie inżynierii i nauk ścisłych  – mówi Gilbert Ankenbauer, dyrektor Chevron Polska .

Celem programu Stypendia św. Mikołaja  jest zbiórka pieniędzy przeznaczanych na wsparcie zdolnych uczniów z niezamożnych rodzin. Fundacja Świętego Mikołaja pomaga im w realizacji życiowych marzeń . Stypendystami programu mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Fundacja zachęca szkoły do samodzielnego zbierania środków na stypendia także poprzez promowanie aktywnych postaw. Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie www.stypendia.mikolaj.org.pl .

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja