204 nowe solidarne stypednia!
Aktualności /
204 nowe solidarne stypednia!
15-11-2011

W zimowym semestrze 2011 roku Fundacja Świętego Mikołaja wraz ze szkołami uczestniczącymi w programie zebrała 125 000 złotych  na pomoc materialną dla uzdolnionych uczniów. Łącznie w semestrze zimowym 2011/2012 przyznano 204 stypendia w 80 placówkach  oświatowych na terenie całego kraju. Najwięcej stypendiów otrzymały dzieci z województw: podkarpackiego, lubelskiego oraz warmińsko-mazurskiego.  Wśród nich jest wielu wszechstronnie uzdolnionych uczniów zarówno humanistów, jak i matematyków a także sportowców. Brak funduszy na pomoce naukowe, dodatkowe zajęcia czy też dostęp do alternatywnych źródeł informacji uniemożliwiał im dalszy rozwój. Teraz dzięki wsparciu będą mogli urzeczywistnić swoje marzenia. O przyznaniu stypendium decyduje specjalna komisja stypendialna powoływana w szkole. Kryteriami są wysoka średnia ocen, dochód na jednego członka rodziny oraz zaangażowanie społeczne ucznia.

?Dzięki hojności darczyńców z całej Polski oraz zaangażowaniu osób pracujących w Fundacji Świętego Mikołaja, moi uczniowie, a jednocześnie wielokrotni medaliści Pucharu i Mistrzostw Polski, mogą rozwijać swoje zainteresowania. My natomiast mamy to szczęście zobaczyć szczerze uśmiechnięte twarze naszych wychowanków. Każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Wyrażamy wdzięczność za zrozumienie, pomoc i prawdziwą ludzką dobroć? ? powiedział koordynator programu ?Solidarni? z województwa podkarpackiego.

Inauguracja programu ?Solidarni? odbyła się w sierpniu 2010 roku. W każdym kolejnym semestrze Fundacja Świętego Mikołaja przyznaje stypendia najbardziej utalentowanym uczniom. Obecnie w projekcie ?Solidarni? bierze udział już 175 szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz licealnych.  We współpracę z Fundacją Świętego Mikołaja zaangażowało się także ponad 170 koordynatorów oraz nauczyciele zasiadający w komisjach stypendialnych. Dzięki współpracy między fundacją a szkołami, uzdolnieni uczniowie z najbiedniejszych rodzin będą mogli nadal rozwijać swoje talenty i pasje.

?Niezmiernie cieszymy się, że coraz więcej szkół i nauczycieli angażuje się w pomoc swoim podopiecznym za pośrednictwem programu stypendialnego ?Solidarni?. Dzięki wspólnej pracy mogliśmy w tym semestrze pomóc ponad 200 uczniom z całej Polski. Wierzymy, że z każdym kolejnym rokiem nasza współpraca będzie się rozwijać, liczba szkół uczestniczących w projekcie wzrośnie, a my będziemy mogli przyznać jeszcze więcej stypendiów dla najbardziej potrzebujących dzieci? ? powiedziała Monika Madej, koordynator programu ?Solidarni? z Fundacji Świętego Mikołaja.

Agnieszka  z liceum ogólnokształcącego w województwie świętokrzyskim po raz drugi już znalazła się na liście stypendialnej programu ?Solidarni?. Dzięki stypendium uczennica osiąga kolejne sukcesy, jest m.in. laureatką 6. edycji Oxford Educational ? Test Historia Plus. Ponadto, aktywnie działa w wolontariacie szkolnym, PCK i jest także honorowym dawcą krwi.

Wszystkim darczyńcom za wpłaty na stypendia dla takich właśnie uczniów serdecznie dziękujemy!

Zachęcamy również do kolejnych, hojnych wpłat na stypendia w następnym semestrze!  http://solidarni.org.pl/index.php/sol_site/przekazy/info

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja