1% podatku na stypendia dla zdolnych i zaangażowanych uczniów
Aktualności /
1% podatku na stypendia dla zdolnych i zaangażowanych uczniów
24-01-2019

Okres rozliczania PITów można wykorzystać aby zgromadzić jeszcze więcej funduszy na stypendia dla uczniów w ramach Programu Stypendialnego Świętego Mikołaja. Gdyby 100 rodziców z Państwa szkoły przekazało w ramach 1% choć 10 zł na poczet programu stypendialnego to już by wystarczyło na całe roczne stypendium dla kolejnej uzdolnionej i zaangażowanej osoby z rodziny o niższych dochodach. Udałoby się więc Państwu zapewnić rozwój talentów, pasji i potencjału osoby, która bez wsparcia stypendium ma dużo mniejsze szanse na rozwinięcie skrzydeł. Warto się tego podjąć! Żeby tak się stało wystarczy w zeznaniu podatkowym wskazać Fundację Świętego Mikołaja, a w celu szczegółowym Państwa szkołę.       

Uwaga – zmiany w rozliczeniach podatku od 2019 roku

Od 2019 roku nie ma obowiązku składania deklaracji PIT. Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) przygotuje wypełnione roczne zeznanie podatkowe bez konieczności składania jakiegokolwiek wniosku przez podatnika. 
Wybrana organizacja, której ma zostać przekazany 1% podatku jest automatycznie przeniesiona z poprzedniego roku. Oznacza, to że wszystkie osoby, które wskazały Państwa szkołę w rozliczeniu w zeszłym roku mają bardzo łatwą ścieżkę aby zrobić to po raz kolejny. 
Aby pozyskać nowych darczyńców warto wykazać się inicjatywą! Podatnicy będą mogli nanosić zmiany i wskazywać nowe organizacje OPP w swoich zeznaniach. Musimy ich jednak do tego przekonać. W sekcji do pobrania umieszczamy przykładowe małe ulotki i baner, który mogą Państwo umieścić na swojej stronie internetowej lub w stopce maila. 

Przypominamy, że według regulaminu Programu Stypendialnego Świętego Mikołaja kwoty pozyskane w ramach 1% nie podlegają dopłatom ze strony Fundacji Świętego Mikołaja.

Przekaż środki
Stypendia Św. Mikołaja
Do poprawnego działania portalu konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScriptu. Włącz obsługę JavaScriptu i odśwież stronę.
Trwa ładowanie
Stypendia Św. Mikołaja